+37068335998 [email protected]
Mūsų paslaugų įkainiai
 

Nurodytos kainos yra preliminarios, tikslią kainą įmanoma įvertinti tik po objekto apžiūros

DUK

Dažnai Užduodami Klausimai

Kokio storio pagrindas turėtų būti paruoštas trinkelių klojimui, kad kieme daug metų neatsirastų provėžų, duobių?

Ne vien tik pagrindo storis lemia pagrindo paruošimo kokybę ir ilgaamžiškumą – svarbu tinkamai atlikti visus sutankinimo, medžiagų sluoksniavimo darbus, parinkti reikiamas medžiagas ir įvertinti esamą gruntą.

Ar būtinai reikalingi betoniniai vejos borteliai?

Galima trinkelių dangos kraštus sutvirtinti ir kitais būdais – arba plastikiniais vejos borteliais, arba kraštinės betonavimu. Abiems šiais atvejais, suaugus vejai, nei betonas, nei plastikas nesimato.

Kaip trinkelių dangą plauti, valyti?

Trinkeles pirmą sezoną iki žiemos reikia valyti tik rankomis. Tik po žiemos, pavasarį galima naudoti įvariausių tipų šluojamąsias mašinas. Prisikaupusius didelio kiekio nešvarumus tarpeliuose, galima šalinti aukšto slėgio prietaisais. Prietaiso srovę pakreipti kuo horizantaliau, stengtis neišplauti siūlėse užšluotas granitinių atsijų dulkes. Jeigu dalis granitinių atsijų išsiplauna, būtina dar kartą užšluoti grindinį, užpildant visas siūles. Tepalo, alyvos ar kuro dėmėms pašalinti naudokite specialias chemines priemones skirtas betoniniams pagrindams.

Ką daryti, kad trinkelių tarpeliuose nepradėtų augti žolė ar sąmanos?

Visų pirma reikia užtikrinti, kad trinkelių tarpeliai visada būtų pilni granitinų atsijų dulkių, tuomet tarpeliuose nebus galimybės atsirasti žemėms ir nepradės augti žolės ir samanos.

Ar po žiemos neiškilnos trinkelių dangos?

Trinkelių iškilnojimus lemia keli svarbūs veiksniai – aukšti gruntiniai vandenys, blogos grunto drenažinės savybės, nepakankami nuolydžiai, staigūs oro pasikeitimai, kuomet po lietingo meto staigiai užklumpa dideli šalčiai ir nespėjus vandeniui tinkamai susigerti į gruntą jis užšala. Jeigu grunto drenažinės sąvybės natūraliai geros (tarkim smėlingas gruntas) arba papildomai įrengtas drenažas ir tinkamai paruoštas pagrindas, problemų dėl trinkelių iškilnojimo nebus.

Kaip trinkeles prižiūrėti žiemą?

Norint kad trinkelės nenusidevėtų, žiemos metu dangą nuo sniego reiktų valyti mechaniškai, nenaudojant tirpdančiųjų druskų, kurios ardo betono struktūrą. Slidžią ledo dangą reikia šalinti naudojant barstomas priemones (smėlis ir t.t.).

Kodėl ant trinkelių atsiranda baltos dėmės?

Trinkelių ir kitų aplinkos tvarkymo elementų pirkėjai kreipiasi į gamintojus dėl ant trinkelių dangos atsirandančių baltų dėmių. Tai nėra gamybos brokas ir betono fizinėms ir cheminėms savybėms tai tikrai įtakos neturi. Pagrindinė priežastis baltosioms dėmėms atsirasti yra kalkių apnašos.
Ilgametė darbo praktika parodė, jog tai tikrai laikinas reiškinys. Tai atsitinka, kai lietaus vanduo, sandėliuojant gaminius, ištirpina ir išplauna kalkių nuosėdas į paviršių. Paklojus dangą, paprastai po vieno žiemos sezono dėmės išnyksta. Natūralu, jog atitinkančio visus aukščiausius reikalavimus cemento sudėtyje yra kalkių, be kurių cemento gamyba būtų negalima. Todėl nėra aukščiausios kokybės betono, kurio sudėtyje būtų tiek mažai kalkių, kad išvengtume baltųjų dėmių atsiradimo gaminių paviršiuje.
Kalcio hidratas, išgaravus vandeniui, reaguoja su ore esančiu anglies dioksidu ir kalcito pavidalu atsiranda trinkelių paviršiuje. Be jokios abejonės, tokių išbalimų mastas priklauso ir nuo mūsų atmosferos sąlygų. Taigi šios dėmės atsiranda ne dėl gamintojų kaltės.

Susisiekite

Kaunas, lietuva
+370 683 35998